+48 691 396 254 pigsin@wp.pl

Wentylatory mieszające przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach o dużej kubaturze, umożliwiających wymuszoną cyrkulację powietrza i ograniczających straty ciepła wywołane stratyfikacją powietrza w pomieszczeniu.

Wysoko wydajny wentylator recyrkulacyjny renomowanej marki MultiFan o średnicy fi 50 cm. Prezentowany model znajduje zastosowanie w systemach wentylacji budynków inwentarskich oraz szklarniach. Wentylator spełnia rolę mieszacza powietrza, zapewniając jego odpowiednią cyrkulację w obiekcie.

Mieszacz powietrza MultiFan wykonany jest z materiałów całkowicie odpornych na trudne warunki środowiskowe. Pięć wyprofilowanych łopat wraz z silnikiem znajdują się kratowanej obudowie łatwej do podwieszenia. Wentylator recyrkulacyjny MultiFan zasilany jest prądem jednofazowym 230V. Jego pracą może zarządzać dowolny sterownik mikroklimatu. Wydajność wentylatora przy 0 Pa to 8095 m3/h.

Wysoko wydajny wentylator koszowy Multifan niezbędny do stabilizacji klimatu w oborach. Wentylator do obór zapewnia nie tylko stałą cyrkulację świeżego powietrza w budynku inwentarskim, ale również wywołuje ciągły ruch świeżego powietrza wokół samych krów. Jest to niezwykle ważne w przypadku hodowli intensywnej, gdzie powyżej 22-25ºC krowy pobierają mniej paszy potrzebnej do wytworzenia energii pożytkowanej do radzenia sobie z nadmiernie wytwarzanym ciepłem, co równocześnie wpływa na spadek produkcji mleka.

Wentylator, mieszacz powietrza koszowy wymaga nieco większej mocy dostarczanej i z tego względu musi być zasilany z sieci trójfazowej o napięciu międzyfazowym 400 V. Mieszacz powietrza do obór jest niezwykle wydajny i wykonuje ok. 515 obrotów na minutę przy czym charakteryzuje się również niskim poziomem hałasu w zakresie 67 dB.

Wentylator koszowy Multifan fi 130 cm wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, po to by wytrzymać niekorzystne warunki panujące w oborze (m.in. wilgoć, wysokie stężenie amoniak, czy siarkowodoru Hg ).

Mieszacz powietrza do obór należy zamontować na wysokości 2,5 m pod kątem 10-12º w celu zapewniania najefektywniejszej cyrkulacji powietrza w oborze. Wysoka wydajność (26,2 Watt/1000 m³/h) mieszacza powietrza koszowego nie tylko optymalizuje mikroklimat w budynku inwentarskim, ale również korzystnie wpływa na zmniejszenie ilości much krążących wokół krów.

Wentylator sufitowy Multifan do budynków inwentarskich ma za zadanie wymiany powietrza podczas ciepłych i zimnych okresów. Latem w dużym stopniu przyczynia się do tworzenia łagodnego chłodu i powodowaniu szybszego odparowywania gorącego powietrza tworzącego się między przebywającym w pomieszczeniu zwierząt. Zimą natomiast działa jako wsparcie dla systemu grzewczego, ponieważ przesuwa ciepłe powietrze unoszące się pod sufitem w dół, dzięki czemu w dużym stopniu ogranicza straty ciepła oraz koszty ogrzewania. Zastosowane szerokie łopatki wentylacyjne sprawiają, że mieszane powietrze trafia nawet do wszystkich kątów pomieszczenia, eliminując przy tym zimne zakamarki.

Poziomy mieszacz powietrza fi 140 cm stosowany jest zwłaszcza w oborach, gdzie bardzo istotna jest w intensywnej produkcji krów mlecznych, ponieważ w okresach letnich zbyt wysoka temperatura (powyżej 25°C), może znacznie spaść ilość wyprodukowanego mleka. W naturalnej produkcji drobiu i trzody chlewnej może być pierwszym krokiem w kierunku półautomatycznej wentylacji. Dodatkowo urządzenie to może świetnie współgrać z innymi elementami systemu wentylacji, które są montowane w budynkach inwentarskich energooszczędny. Wentylator sufitowy Multifan jest bardzo tani w eksploatacji, ponieważ wykorzystuje minimum energii (90 W), osiągając przy tym wysoką wydajność sięgającą do 21250 m3/h. Kolejnym z atutów oszczędnościowych sufitowego mieszacza powietrza jest czas zwrotu inwestycji, ponieważ następuję on stosunkowo szybko, zwracając szczególną uwagę na znaczną poprawę wydajności zwierząt, dzięki równomiernemu rozkładowi ciepła oraz zmniejszeniu naporu cieplnego na inwentarz. Oferowany mieszacz ogranicza również pojawienie się pary wodnej na suficie oraz przyczynia się do wysuszania ściółki oraz podłóg.

Mieszacz powietrza ES-140 z kratką 1.1kW

 Wysokiej klasy mieszacz powietrza przeznaczony do montażu w bardzo dużych budynkach inwentarskich: oborach, chlewniach czy kurnikach. Oferowany mieszalnik powietrza umożliwia wymuszoną cyrkulację powietrza wewnątrz kurnika w celu zapewnienia odpowiedniego mikroklimatu dla zwierząt. Wentylator mieszający powietrze zasilany jest z sieci 400 V.

Wentylator mieszający powietrze w oborze wykonany został z najwyższej jakości materiałów – stali nierdzewnej (łopaty) oraz stali ocynkowanej (obudowa i kratka), dlatego urządzenie doskonale radzi sobie ze szkodliwymi czynnikami panującymi w budynku inwentarskim, m.in. wysokim stężeniem amoniaku. Solidna konstrukcja zapewnia niezawodność działania. Dodatkową zaletą mieszacza powietrza ES 140 jest to, że przy wysokiej wydajności (na poziomie 41306 m³/h) wentylator charakteryzuje się energooszczędnością i cichobieżnością.