+48 691 396 254 pigsin@wp.pl

Kominy wentylacyjne do budynków inwentarskich

Wykonywane z wysokowartościowych tworzyw sztucznych, dostępne dla różnych typów dachów. Dostępne w zakresie średnic od 35 do 67 cm.

Oferujemy Państwu kompletne kominy wentylacyjne z możliwością przedłużenia, o standardowych średnicach między 35cm a 67cm. Wykonanie z gładkich materiałów takich jak polietylen (PE) oraz laminat poliestrowo – szklany, odpornych na działanie amoniaku oraz warunków atmosferycznych, w tym promieni UV. Gwarantuje to ich długą żywotność bez konserwacji i lepszą higienę. Prosta budowa z prefabrykowanych elementów pozwala na szybki montaż zestawu kominowego na dachu o dowolnym kącie nachylenia. Każdy kompletny zestaw kominowy składa się:

-dla wentylacji mechanicznej- z cylindrycznego wylotu zakończonego klapą motylkową samozamykającą się, zabezpieczającą jego otwór przed opadami atmosferycznymi oraz otaczającego je deflektora.

– dla wentylacji grawitacyjnej, wyposażony w przepustnicę komin wykańczany jest daszkiem.

Zestaw osadzany jest za pomocą specjalnego przegubu na odpowiedniej płycie dachowej (w zależności od pokrycia dachu –  dla nietypowych blach trapezowych należy dostarczyć arkusz blachy o wymiarach 1m x 1m w celu wykonania odpowiedniej płyty nastawnej)

Kominy dostępne są w wersjach:

  • Na płycie płaskiej
  • Na płycie falistej – fala niska
  • Na płycie falistej – fala wysoka
  • Na płycie trapezowej

W celu uzyskania odpowiedniej długości przewodu kominowego stosujemy wykonany z polietylenu system przedłużeń z łączącymi je opaskami. Przedłużenia występują w odpowiadających kominom, standardowych średnicach: miedzy 35cm a 67cm i długości 1,2m